Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass B

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Richard Stjärnholm   Nyköpings BS   713
2. Jonathan Engström   Volvo FK   702
3. Dick Berg   BK Bullerby   667
4. Erik Nilsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   655
5. Ronny Olsson   Vilbergens HBK   655
6. Tobias Larsson   HIF FK Lindesberg   647
7. Henrik Söderkvist   BK Klossen   642
8. Mikael Jonsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   636
9. Lennart Gustafsson   Vilbergens HBK   636
10. Jimmy Karlsson   Lunds HIF   632
11. Andreas Svensson   BK Bowlinggänget   625
12. Mattias Nilsson   Palmstadens HBK   612
13. Jesper Olsson   Johannesberg-Lillängens IF   608
14. Petter Wrigstad   BK Lindarna   606
15. Pierre Ivarsson   Motala BF   606
16. Lars Albertson   BK Piggelin   604
17. Mats Johansson   BK Bowlinggänget   600
18. Martin Arvidsson   BK Bullerby   597
19. Anders Svanström   BK Tranan   595
20. Jens Persson   BK Kristallen   592
21. Magnus Geijer   CarlstadHammarö IF   584
22. Oliwer Enulf   Palmstadens HBK   583
23. Erik Berggren   Klotrullarnas BK   580
24. Benny Nielsen   Lunds HIF   578
25. Stefan Nowakowski   Norsborgs AIK   576
26. Hans Erik Jacobson   BK Lindarna   576
27. Johan Danielsson   BK Bowlinggänget   573
28. Andreas Edlander   BK Tranan   567
29. Per-Åke Berglund   BK Craft   565
30. Markus Fors   Lunds HIF   564
31. Rickard Blomdahl   Norsborgs AIK   558
32. Mikael Svensson   HIF FK Lindesberg   546
33. Philip Wändemark   IK Ymer   545
34. Rasmus Moberg   BK Piggelin   538
35. Martin Källman   HIF FK Lindesberg   538
36. Mattias Andersson   BK Tranan   535
37. Lucas Åkerman Berndtsson   BK Piggelin   533
38. Alexander Hansson   BK Skoj   526
39. Jimmy Månsson   BK Ohm   526
40. John Strindmark   BK Lindarna   526
41. Andreas Leuving   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   523
42. Mikael Thurfors   BK Lindarna   520
43. Mats Berglund   BK Klossen   519
44. Robin Lyzell   BK Skoj   511
45. Henric Carlsson   BK Ohm   510
46. Lennart Bäck   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   509
47. William Åberg   Klotrullarnas BK   509
48. Daniel Henriksson   KFUM Kometerna   502
49. Karl-Johan Andersson   IK Ymer   489
50. Tommy Lundbom   Motala BF   486
51. Ken Andersson   Lunds HIF   480
52. Jimmy Susi   BK Tranan   471
53. Kristoffer Frost   BK Klossen   458