Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass C

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Simon Sätterström   Volvo FK   639
2. Emil Granström   Vimmerby BK   638
3. Tommy Rosengren   BK Bowlinggänget   609
4. Johan Nyman   Team Taggen BK   561
5. Tom Elingsworth   BK Bullerby   559
6. Jeffrey Olsén   Vilbergens HBK   558
7. Mikael Hansen   BK Ohm   558
8. Kennet Ceder   BK Tranan   555
9. Ivan Majlat   Klotrullarnas BK   554
10. FAbian Bergmann   Lunds HIF   550
11. Martin Ahrle   Johannesberg-Lillängens IF   548
12. Alexander Lindqvist   Klotrullarnas BK   547
13. Göran Göransson   Team Taggen BK   545
14. Dick Sernfalk   Team Taggen BK   541
15. Dick Andersson   BK Piggelin   536
16. Simon Norman   Team Kinnekulle HBK   536
17. Jan-Olof Gustavsson   BK Tranan   532
18. Bernabè Orellana   BK Lindarna   525
19. Christer Levander   Vilbergens HBK   524
20. Daniel Gullberg   BK Piggelin   518
21. Jörgen Bergkvist   BK Tranan   514
22. Andreas Morton   Motala BF   506
23. Johan Carlsson   Team Taggen BK   502
24. Mattias Sandell   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   499
25. Jimmy Valdemarsson   KFUM Kometerna   499
26. Kristian Källström   Motala BF   499
27. Toni Sandelin   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   496
28. Mikael Johansson   Lunds HIF   495
29. Hampus Hammarbäck   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   493
30. Jan-Erik Lundwall   Norsborgs AIK   491
31. Sven Johansson   Klotrullarnas BK   483
32. Anders Fougner   BK Lindarna   481
33. Christer Leth   BK Lindarna   468
34. Johan Hell   Vilbergens HBK   465
35. Jonathan Carlsson   BK Tranan   462
36. Stefan Westerdahl   Norsborgs AIK   460
37. Anders Blomqvist   Nyköpings BS   459
38. Lars-Inge Malmgren   Team Taggen BK   442
39. Anders Nilsson   Palmstadens HBK   436
40. Martin Jonsson   BK Skoj   433
41. Johnny Andersson   BK Skoj   429
42. Dennis Andersson   BK Ohm   420
43. Max Ryrstedt   BK Skoj   411
44. Kasper Lindqvist Söderström   Norsborgs AIK   409
45. Peter Ahnfeldt   BK Ohm   405
46. Ronnie Ohlsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   401
47. Mika Kärki   Team Taggen BK   357
48. Ronnie Bengtsson   BK Bowlinggänget   350